Tulokset

Tulokset LoSuTa-Cup

Aluedebytantit

1. Emmi Laurila SCT 50,00
2. Elizaveta Andreeva SalPa 46,33
3. Iida Laine SCT 46,00
4. Kiara Saurimaa RauTL 45,00 Finaalipaikka
5. Cecilia Ruzza SalPa 43,00 Finaalipaikka
6. Sara Saurimaa RauTL 42,00 Laadukkaat piruetit Finaalipaikka
7. Ciia Raitio SCT 41,67
8. Adele Lehtonen RauTL 41,00
9. Elsa Lawson SCT 40,00 Vauhdikas perusluistelu
10. Ella Nortamo SCT 36,67
11. Essi Parkatti SCT 35,67
11. Milla Kyynäräinen SalPa 35,67
___________________________________________

Aluejuniorit

1. Camilla Saurén SalPa 46,33
2. Olivia Pulli VG-62 39,67 Perusluistelu 5 1/3
3. Senia Roos SalPa 39,67 Finaalipaikka Perusluistelu 4 1/3
4. Noora Sorrola SalPa 39,33 Finaalipaikka
5. Noora Hannula VSTL 37,67
6. Milja Ahola SCT 37,00 Finaalipaikka
7. Elli Elo SalPa 36,00 Laadukkaat piruetit
8. Iina Kivilahti VG-62 35,00
9. Aamu Österlund ParSport 33,00
10. Sofia Henttula ParSport 32,67
Ella Somerpalo SalPa (WD)

 Aluenoviisit

1. Moona Rahko Salpa 44,33
2. Ilona Uskelin ParSport 42,00
3. Alisa Halme RauTL 41,00
4. Vanessa Mäkiranta SCT 34,00 Monipuoliset siirtymät Finaalipaikka
5. Miila Saari SCT 22,67 Finaalipaikka
___________________________________________

 Taitajat axel

1. Anni Välimäki PoriTa 52,67
2. Liinu Järvi PoriTa 46,00
3. Camilla Lundberg SCT 44,67
4. Olga Lehtonen VG-62 39,67
5. Dahlia Lehtimäki SCT 37,67
6. Olivia Appel ParSport 32,67 PL 3 2/3 Es 3 2/3
7. Greta Koivisto ParSport 32,67 Pl 3 2/3 Es 3 1/3 Laadukas kiihdytyspiruetti
8. Anna Janhunen SCT WD
9. Oona Kemppainen SCT WD
10. Lotta Vihiniemi SalPa WD
___________________________________________

Taitajat 2011

1. Venja Koskinen VG-62 46,33
2. Viviana Wallin PoriTa 41,67
3. Neea Piirainen UJK 41,00
4. Taika Toivonen VG-62 37,00
5. Kiira Dalén SCT 36,00 Hyvin pyörivä istumapiruetti vaikeassa variaatiossa
6. Lumia Pura SCT 35,67
7. Tilda Glad SCT 34,00
8. Jessica Salo SalPa 31,67
9. Sanni Jokiharju SCT 29,67
10. Maj Söderlund ParSport 29,67
11. Nea Ojala ParSport 29,00 Lennokas flippi
12. Isla Vuorinen UJK 29,00
13. Elena Markkanen UJK 26,00
14. Maisa Hellen SCT 22,33
15. Alisa Läntinen UJK 21,00
16. Ilona Salonen SCT 19,33

Taitajat 2009 ja 2010 syntyneet

1. Erika Perkiö UJK 36,00
2. Lilli Nurmi VG-62 35,67
3. Natalie Wetterstein ParSport 35,00
4. Pihla Pajukoski ParSport 33,00
5. Melissa Mattila UJK 31,67
6. Viivi Isoheiko UJK 31,00
7. Ronja Tolkki VG-62 28,33 PL 3 1/3
8. Christina Pöldes VSTL 28,33 PL 2 Hyvä eteen-sisään vaakaliuku
9. Mico Saarinen VG-62 WD
________________________________________

Taitajat 2008 ja aikaisemmin syntyneet

1. Ville Murtola ParSport 37,00
2. Sanni Tirri TRT 36,67
3. Iida Rajavaara SCT 36,33
4. Elisa Suopajärvi VG-62 35,33 Ehjä ja siisti kokonaisuus
5. Veera Rissanen ParSport 35,00
6. Tuulia Ylikoski SCT 29,33
7. Armi Vallin VG-62 28,33
8. Noora Nykänen PoriTa 27,67
9. Minttu Luoma PoriTa WD
___________________________________________
Naantali 12.02.2022 Ylituomari Emilia Isolauri

Takaisin ylös