Kilpailukalenteri

Kilpailukalenterissa on näkyvillä kauden alueelliset ja valtakunnalliset kilpailut, joihin VG-62 yksinluistelijat osallistuvat. (Sarjoissa kerrotaan ne sarjat, joihin VG-62:n yksinluistelijoita osallistuu).

SYYSKUU 2019

6.-8.9. Helsinki Trophy, HL, Helsinki
Sarjat: Seniorit, Noviisit, Debytantit
Valmentajat: Riitta/Veera

27.-29.9, HTL Cup, HTL
Sarjat: Debytantit, Minit,  Aluedebytantit, Taitajat Axel,  Taitajat ei Axel
Valmentajat: Riitta/Veera

LOKAKUU 2019

17.-19.10, GlissExtra 2019, Tallinna
Sarjat: Intermediate Novice, NoviceB, CubsB, ChiksB, Young, Preyoung
Valmentajat: Riitta

20.10. Debytantit pojat 1.valintakilpailu, ETK
Sarjat: Debytantit, pojat
Valmentajat: Veera

27.10. Debytantit 1. valintakilpailu, PoriTa
Sarjat: Debytantit
Valmentajat: Riitta

MARRASKUU 2019

1.-3.11. PromoCup, SalPa
Sarjat: Minit, Aluedebyt, Aluenoviisit,  Noviisit
Valmentajat: Riitta/Eeva/Veera

9.11. AlueCup: Silmu B, SilmuC, Alue isot, SCT
Sarjat: SilmutB, SilmutC, Aluedebytantit, Aluenoviisit
Valmentajat: Veera

16.-17.11. Juniorit 1. valintakilpailu + Noviisit SB kisa, VLK,
Sarjat: Noviisit
Valmentajat: Riitta

16.11. Tintti- ja Minicup, VG-62, Naantali
Sarjat: Tintit ja minit
Valmentajat: Eeva/Lotta

24.11. Paraisten tähtitapahtuma, ParTL
Sarjat: T-Ryhmät, Tähdet, K3
Valmentajat: Veera

30.11. Lohja kutsukilpailu, LTL
Sarjat: Minit, Aluedebytantit, Taitajat Axel, Taitajat ei Axel 2007 ja myöhennin, Taitajat 2008 ja myöhemmin
Valmentajat: Eeva

JOULUKUU 2019

30.11.-1.12. 2.vk SM-noviisit, debytantit, HTK, Helsinki
Sarjat: Noviisit ja devytantit
Valmentajat: Riitta

6.12. AlueCup: Tintit ja Alue isot, STR
Sarjat: Tintit 2012, Tintit 2011, Aluedebytantit, Aluenoviisit
Valmentajat: Riitta

7.-8.12. Debytantit 2. valintakilpailu, RauTl
Sarjat: Debytantit
Valmentajat: Riitta

TAMMIKUU 2020

6.1. AlueCup, PoriTa
Sarjat: Minit, SilmuB, SilmuC
Valmentajat: Riitta

18.-19.1. Juniorit 2. valintakilpailu + Noviisit SB kisa, SeiTL
Sarjat: Noviisit
Valmentajat: Riitta

25.-26.1, Pikkutintit kutsukisa, SalPa
Sarjat: Pikku-tintit
Valmentajat: Veera

25.-26.1 AlueCup, SalPa
Sarjat: Tintit, SilmuB, SilmuC, Alueisot
Valmentajat: Riitta

25.-26.1. Debytantit 3. valintakilpailu, KooVee
Sarjat: Debytantit
Valmentajat: Veera

HELMIKUU 2020

1.2. AlueCup: Minit, SCT
Sarjat: Minit
Valmentajat: Veera

1.2. Aluemestaruus ISU + Noviisit SB kisa, PoriTa
Sarjat: Noviisit, debytantit
Valmentajat: Riitta

MAALISKUU 2020

6.3.HF Noviisit, Hki
Sarjat: Noviisit
Valmentajat: Riitta

7.3. KF Noviisit, Hki
Sarjat: Noviisit
Valmentajat: Riitta

7.-8.3 TinttiCup, SalPa
Sarjat: Tintit
Valmentajat: Riitta/Veera

7-8.3. Alueisot, SalPa
Sarjat: Aluedebytantit ja aluenoviisit
Valmentajat: Veera

7.-8.3. Kutsukisa, SalPa
Sarjat:
Valmentajat: Veera

28.3., Aluefinaalit, UJK
Sarjat: Tintit, minit, silmut ja aluenoviisit, aluedebytantit
Valmentajat: Riitta

29.3. KEVÄTNÄYTÖS, VG-62

SARJAVAATIMUKSET

Sarjavaatimuksista voi lukea lisää:
https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2019/08/Yksinluistelu-vaatimukset-2019-2020-2506-p%C3%A4ivitetty-28082019.pdf

TÄHTIARVIOINTI

Tähtiarvioinnista voi lukea lisää:
https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2019/09/YL-Laajennettu-tahtiarviointi-220819-versio-2.pdf

Takaisin ylös